Stolik kawowy - jakie wybrać

Stolik kawowy - jakie wybrać

 

STOLIKI KAWOWE

Okrągły stolik kawowy pełni szereg niezwykle ważnych funkcji. Zazwyczaj służy do serwowania kawy, herbaty lub innych napojów. Eleganckie stoliki kawowe to świetne dopełnienie stylu pomieszczenia, ale także przedmiot praktyczny. Wbrew swojej nazwie nie musi ograniczać się do swojego pierwotnego przeznaczenia. Stoliki kawowe industrialne jest zazwyczaj kojarzony głównie z salonem i pokojem dziennym. Z reguły ustawia się go w centrum pomieszczeń w pobliżu siedziska. Oprócz funkcji użytkowych stoliki do kawy dają możliwość postawienia na nim różnego rodzaju dekoracji, świec i innych dodatków. Należy przy tym pamiętać, ze dodatki powinny tworzyć ze stolikiem harmonijną całość. Rozkładany stolik kawowy można ustawić nie tylko w przestrzeni prywatnej ale także w strefach recepcyjnych firm czy salonów fryzjerskich, optycznych, samochodowych itd. wszędzie tam, gdzie klient oczekujący na spotkanie będzie mógł komfortowo wypełnić czas. Liczne poradniki wskazują, jak dobrać eleganckie stoliki kawowe do mebli, jakie powinny być optymalne jego wymiary, nogi, kolorystyka i styl.

Rozkładany stolik kawowy , nie powinien być dłuższy niż 2/3 długości kanapy i kilku centymetrów niższy niż siedzisko. W dużym wnętrzu możemy pozwolić sobie na większe debowe stoliki kawowe, w niewielkim pomieszczeniu zdecydowanie lepiej sprawdzi się niewielki stolik kawowy, który nie przytłoczy otoczenia. Producenci akcesoriów meblowych prześcigają się we wprowadzaniu na rynek coraz to nowych wzorów nóg do mebli. Generalnie styl nóg do stolika kawowego powinien być przede wszystkim dobrany do rodzaju blatu ale też do stylu panującego we wnętrzu. Wyjątek stanowi styl eklektyczny, gdzie na pozór różnorodność stylów buduje ciekawą i różnorodną kompozycję. Ale tutaj szczególnie należy zachować umiar w doborze stolika kawowego. Coraz częściej uznanie klientów zyskują zestawy stolików kawowych, zazwyczaj jest to mały i duży stolik wykonany tym samym stylu.

 

Firma Kobax, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku i trendom wnętrzarskim wyprodukowała kolekcję designerskie stoliki kawowe . Bazą do wykończenia stolików Firmy Kobax jest technologia foliowania, która jest wykorzystywana i doskonalona tutaj od kilku dekad stanowiąc swoistą specjalność Kobax-u. Udoskonalona technologia foliowania pozwala na oklejanie folią płyt MDF a następnie nadawanie im wybranych kształtów. Kolekcja oklein foliowych możliwych do użycia do produkcji stolików kawowych liczy 64 kolory, są wśród nich unikolory, dekory drewnopodobne oraz kamieniopodobne o różnych strukturach powierzchni od gładkiej satynowej,

aż po strukturę porów drewna. Powłoka foliowana jest łatwa w utrzymaniu czystości oraz posiada podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne. Jeśli chodzi o konstrukcję stolików kawowych, to w podstawowej stosowane są nogi drewniane toczone we własnej tokarni.

Dział akcesoriów meblowych Kobax proponuje klientom wiele rozwiązań kolorystycznych i parametrycznych dla nóg meblowych. Nogi są elementem, który każdy klient może zamówić odrębnie i skomponować stolik wg własnych preferencji. W oparciu o możliwość produkcyjne produkowane są także stoliki typu „tuba” gdzie nie stosuje się nóg a jedynie ślizgi meblowe.

stolik kawowy  stoliki kawowe

Jakie są zalety stolika kawowego?

Oczywiście funkcjonalność do których należy m.in. powierzchnia użytkowa: designerskie stoliki kawowe zapewniają wygodną powierzchnię do postawienia filiżanek z kawą, herbatą, przekąsek, pilotów, gazet, książek i innych przedmiotów podczas relaksu w salonie.

Przechowywanie Niektóre stoliki kawowe posiadają dodatkowe półki, szuflady lub schowki, które mogą służyć do przechowywania różnego rodzaju drobiazgów, np. pilotów, koców, gier planszowych, a nawet dokumentów.

Stolik pomocniczy: drewniane stolik kawowy może służyć jako dodatkowy blat roboczy, np. do postawienia laptopa, tabletu lub filiżanek z kawą podczas pracy zdalnej.

Jedzenie i picie: nowoczesny stolik kawowy może być używany jako mały stolik do spożywania przekąsek lub lekkich posiłków, np. podczas oglądania telewizji.

W przypadku stolików kawowych okrągłych istnieje możliwość zamówienia stolika z podnoszonym blatem, dzięki temu zyskując dodatkową na drobiazgi.

Kolejną wartością zmienna dającą wiele możliwości i korzyści dla klienta są maksymalne wymiary. Maksymalny wymiar stolika okrągłego to średnica 1200 mm, kwadratowego lub prostokątnego to maksymalnie 1200 mm długości krótszego boku. Maksymalna wysokość stolika typu „tuba” to 1200mm. Dzięki temu możliwe jest do wykonania wiele opcji wielkościowych i kompozycyjnych.

stolik kawowy 

Podczas składania zamówienia w firmie Kobax każdy klient liczyć może na fachowe doradztwo w zakresie optymalizacji cech i stylu zamawianego stolika.

Jaki kształt stolika kawowego do salonu wybrać?

Kształt stolika kawowego do salonu powinien być dopasowany do kilku czynników, takich jak:

Wielkość i układ salonu:

  • Mały salon:W przypadku małego salonu warto wybrać stolik o kompaktowym kształcie, np. okrągły lub owalny. Taki kształt optycznie powiększy przestrzeń i nada jej lekkości.

  • Duży salon:W dużym salonie można pozwolić sobie na stolik o większym rozmiarze i bardziej wyrazistym kształcie, np. prostokątny lub kwadratowy.

  • Kształt salonu: Jeśli salon jest wąski i długi, dobrym rozwiązaniem może być stolik owalny lub prostokątny ustawiony w poprzek. Z kolei w salonie kwadratowym dobrze sprawdzi się stolik okrągły lub kwadratowy.

styl stolika kawowego

Styl wystroju:

  • Nowoczesny: Do nowoczesnego salonu pasuje stolik o prostych kształtach i geometrycznych liniach, np. prostokątny lub kwadratowy z blatem ze szkła lub metalu.

  • Klasyczny: W klasycznym salonie dobrze sprawdzi się stolik o bardziej tradycyjnym kształcie, np. okrągły lub owalny z blatem z drewna lub kamienia.

  • Rustykalny: Do rustykalnego salonu pasuje stolik o prostych kształtach i naturalnych materiałach, np. okrągły lub kwadratowy z blatem z drewna i metalowymi elementami.

  • Skandi: W skandynawskim salonie dobrze sprawdzi się stolik o minimalistycznym designie i jasnych kolorach, np. okrągły lub owalny z blatem z drewna lub białego laminatu.

 

 

Blog chmura tagów

Zobacz wszystkie wpisy bloga

Zobacz więcej wpisów na naszym blogu! Zapoznaj się z naszymi nowościami i poradnikami z branży meblarskiej.

 

Lista wszystkich wpisów na blogu
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium