Idealny kosz cargo

Idealny kosz cargo

Czy istnieje jeden idealny kosz cargo do kuchni?

Kuchnia to serce każdego domu, miejsce gdzie przygotowujemy posiłki i spędzamy dużo czasu . Dlatego tak ważne jest, aby była ona nie tylko funkcjonalna, ale także dobrze zorganizowana. W dzisiejszych czasach, gdy przestrzeń mieszkalna często jest ograniczona, szczególne znaczenie zyskują rozwiązania, które pozwalają maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce. Jednym z takich innowacyjnych rozwiązań są kosze cargo. Te praktyczne systemy przechowywania stają się coraz bardziej popularne, umożliwiając wygodne i efektywne zarządzanie przestrzenią w szafkach kuchennych. W naszym artykule przyjrzymy się bliżej, czym dokładnie są kosze cargo, jakie korzyści niosą ze sobą ich zastosowanie oraz jak mogą one odmienić codzienne funkcjonowanie w kuchni. Spróbujemy również odpowiedzieć na pytanie czy istnieje jeden idealny kosz cargo który będzie można użyć w każdej kuchni.

 

 

 

 

  

Kosz cargo to wysuwany system przechowywania, najczęściej montowany w szafkach kuchennych, ale również spotykany w innych meblach, takich jak spiżarnie czy szafki łazienkowe.

Kosze cargo składają się z metalowej ramy, na której osadzone są półki, szufladki lub koszyki. Cała konstrukcja jest umieszczona na prowadnicach, dzięki czemu można ją swobodnie wysuwać z szafki.

Dużą zaletą wykorzystania koszy cargo jest różna wielkość i konstrukcja, dzięki temu mamy możliwości dopasowania do odpowiedniej szafki w zależności od potrzeb. Kosze cargo kuchenne dzielimy na:

 • kosze cargo narożne czyli takie które wykorzystują przestrzeń w narożnikach szafek. To idealny sposób na zagospodarowanie trudno dostępnych miejsc i zwiększenie powierzchni użytkowej.

 

 • obrotowe kosze cargo czyli takie gdzie gała konstrukcja kosza obraca się wokół osi, co ułatwia dostęp do przechowywanych produktów, nawet tych znajdujących się z tyłu lub po bokach.

 

                   kosz obrotowy 3/4                                                               kosz obrotowy 1/2

 • kosze cargo wielopoziomowe posiadają kilka poziomów półek lub szufladek, co pozwala na przechowywanie większej ilości produktów na mniejszej powierzchni. Sprawdzą się w szafkach o średniej i dużej wysokości

                                             Kosz cargo Maxi

                                                                         

 • cargo do szafek górnych wykorzystują przestrzeń w górnych szafkach kuchennych, ułatwiając przechowywanie rzadziej używanych przedmiotów.
 • kosze cargo wolnostojące są to kosze które nie wymagają montażu do szafki. Kosze tego typu mogą być ustawione w dowolnym miejscu, np. spiżarni lub na blacie kuchennym.

Jakie są zalety koszy cargo w kuchni ?

 • Wykorzystanie przestrzeni - dobrze dobrany kosz cargo pozwoli zagospodarować nawet trudno dostępne zakamarki szafek, zwiększając ilość miejsca do przechowywania.
 • Porządek i organizacja- kolejną zaletą koszy cargo jest utrzymanie porządku w kuchni, ponieważ każdy produkt ma swoje miejsce.
 • Łatwy dostęp- klasyczne kosze cargo zapewniają łatwy dostęp do przechowywanych produktów, nawet tych umieszczonych z tyłu szafki.
 • Estetyka -kosze cargo dostępne są w różnych kolorach, co pozwala dopasować je do wystroju kuchni.

 

Dobierając kosze cargo do kuchni, należy wziąć pod uwagę kilka czynników takich jak

 • Rozmiar szafek standardowe kosze cargo występują w rozmiarach 15, 20, 30, 40 oraz 50 , chyba że posiadamy niestandardową wnękę wówczas możemy użyć specjalistycznych koszy cargo.
 • Potrzeby przechowywania i pod tym kątem dobierając kosze cargo, należy się zastanowić jakie produkty będziemy przechowywać.
 • Funkcjonalność niektóre kosze cargo posiadają dodatkowe funkcje, które są ważne, np. z haczykami na akcesoria kuchenne, z dzielnikami na mniejsze produkty.
 • Montaż kosza cargo chodź nie należy do trudnych zadań wymaga narzędzi i umiejętności.

 

Kosze cargo to doskonały sposób na uporządkowanie przestrzeni w kuchni i ułatwienie codziennego gotowania. Niestety nie istnieje idealny kosz cargo który miał by uniwersalne zastosowanie do każdego rodzaju kuchni i musi sami dobrać odpowiedni kosz kargo. Na przeciw i temu problemowi wychodzą sprzedawcy . Pamiętajmy że to ich obowiązku należy pokierowanie by klient mógł wybrać odpowiedni kosz. Radzimy aby w razie pomocy zadzwonić i poprosić o pomoc sprzedawcę, na pewno pracownicy sklepu internetowego podczas rozmowy telefonicznej pokierują co trzeba zrobić aby dopasować kosze cargo. Odwiedzając sklep internetowy www.kobax.pl znajdą Państwo kosze cargo najlepszych wiodących marek. Pamiętajmy aby wcześniej przygotować się do rozmowy i zmierzyć swoją szafkę podając wymiary takie jak głębokość szerokość oraz jakiego systemu koszy cargo Państwo oczekujecie. Spełniając te warunki będziecie mieli pewność że macie odpowiedni dobrany kosz cargo. 

W ofercie sklepu kobax.pl największym powodzeniem cieszą się standardowe kosze cargo , różnorodne kosze cargo narożne, obrotowe kosze cargo.
Idealny kosz cargo to nie tylko ten dobrze dobrany kosz cargo a ten praktyczny z którego będziemy cieszyć się przez wiele lat.

 

Najczęściej zadawane pytania:

Gdzie kupić kosze cargo do płytkich szafek?

Na stronie internetowej www.kobax.pl znajdziecie Państwo różnego rodzaje koszy cargo również te do szafek niskich.

Czy wysokość koszy cargo można regulować?

Chociaż same kosze mają stałą wysokość, systemy mogą być dostosowane do różnych przedmiotów przechowywanych wewnątrz. W przypadku półek cargo montowanych na słupku można regulować ich wysokość.

Blog chmura tagów

Zobacz wszystkie wpisy bloga

Zobacz więcej wpisów na naszym blogu! Zapoznaj się z naszymi nowościami i poradnikami z branży meblarskiej.

 

Lista wszystkich wpisów na blogu
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium