fbpx

Fronty gięte

Fronty gięte to idealne rozwiązanie do zakończenia szafek kuchennych i innych. Fronty te występują w większości wzorów i artykułów produkowanych w naszej firmie. Można je również wykonać jako fronty gładkie. Występują jako fronty gięte zewnętrznie, wewnętrznie i jako fala.

Dowolna konfiguracja kolorystyki we frontach giętych umożliwia stworzenie niepowtarzalnych efektów.

Wybierając fronty gięte frezowane należy pamiętać, że nie jesteśmy w stanie wykonać frontów giętych z wszystkimi frezami z naszej kolekcji.

 

We frontach giętych występują pewne odkształcenia po klejeniu (nawet kilka frontów giętych o tym samym łuku może mieć nieco inną krzywiznę) dlatego szafki należy wykonywać po otrzymaniu frontów giętych-nie odwrotnie! Nasze fronty gięte nie są wykonawane na bazie promienia a są krzywizną i należy to wziąć pod uwagę przy składaniu zamówienia.

Wartość R w formularzu i na stronie Kobax oznacza promień ugięcia a nie promień całego elementu. Nie ma możliwości, aby wykonać 4 elementy, które po złożeniu utworzą geometryczne koło.

Fronty gięte wykonamy we frontach gładkich z krawędzią R1 i R3 oraz w niektórych wzorach frezowanych. Informację o możliwości wykonania frontu giętego we wzorze frezowanym uzyskają Państwo po kontakcie z działem obsługi.

Wzory frezowane

Grubość uzależniona jest od wybranego wzoru frontu.

Wzory gładkie R1 i R3

W gładkich frontach zarówno w krawędzi R1 i R3 wykonujemy fronty gięte w grubości 18 mm

Fronty gięte mogą zostać wykończone zarówno folią PVC oraz lakierem w macie i połysku. Możliwość zastosowania lakierów czy foli w danych wzorze sprawdzą państwo w podziale artykułów na zestawy.

Posiadamy bogatą i atrakcyjną ofertę kolorystyczną zarówno folii PVC jak i lakierów. Do Dyspozycji klienta mamy folie jednobarwne, drewnopodobne oraz inne, np.: imitujące marmur czy beton architektoniczny. Jeżeli chodzi o lakiery to dysponujemy wszystkimi odcieniami lakierów z wzorników: ICA, RAL i NCS.

Przy składaniu zamówień na fronty o wysokości mniejszej niż 140 mm, nie ma możliwości wykonania usługi frezowania dla danego zamówionego artykułu (z przyczyn technicznych). Wówczas fronty pozostają z wierzchu gładkie.

Firma KOBAX® nie bierze odpowiedzialności za:

  • Różnice w rysunku słoi względem wzornika Folii PVC,
  • Różnice w odcieniu folii PVC dla frontów pochodzących z różnych partii produkcyjnych. Związane jest to z faktem, iż producent folii PVC nie gwarantuje powtarzalności odcienia koloru folii w nowych partiach dostawy,
  • Różnice kolorystyczne wynikające z doróbek elementów. Fronty już użytkowane delikatnie zmieniają swoje barwy zarówno w przypadku wykończenia frontów lakierem,folią PVC oraz okleiną,
  • Uszkodzenia folii PVC na krawędziach (skurcze) spowodowane nadmierną temperaturą, która bezpośrednio działa na wyrób (okolice piekarnika - uchylanie drzwi, stosowanie sprzętu kuchennego nie do zabudowy, oddziaływanie oparów z gotujących wodę czajników, dogrzewanie pomieszczeń palnikami gazu lub prądu, które dają kierunkowe ciepło na wyrób jak i również oświetlenie halogenowe).

Składaj zamówienia na naszym firmowym druku
usprawni to ich realizację!

Przykładowe wzory frontów giętych

Front gięty wewnętrznie

Art. 34

Front gięty zewnętrznie

Art. 57

Front gięty fala

Art. 6

TOP
pl_PLPolish