fbpx

Wszystko co musisz wiedzieć o Panelach 3D z MDF.

Porady i triki od KOBAX

Panele 3D to propozycja dla osób, które pragną wykończyć swoje wnętrze w ciekawy i niestandardowy sposób. Panele mają szerokie zastosowanie i można je wykorzystać w dowolnym miejscu domu czy mieszkania. Wraz z elementami wyposażenia mogą stworzyć niepowtarzalną aranżację, przez co wnętrze nabierze oryginalnego kształtu. Ograniczeniem może być tylko nasza wyobraźnia.

 

Panele 3D doskonale prezentują się na całej ścianie jak również na wybranym jej fragmencie, mogą służyć również jako ścianki działowe, sufity dekoracyjne, lamele. Jednak ich zastosowanie nie kończy się w obrębie domu. Można je śmiało zamontować w kawiarniach, barach, restauracjach oraz wszelkiego rodzaju miejscach użyteczności publicznej. 

 

Panele produkowane są z płyt MDF, więc śmiało można zastosować je również jako fronty meblowe. Istnieje możliwość wykończenia ich folią PVC, lakierem bądź okleiną a więc mamy ogromny wybór, szeroką gamę kolorystyczną a wszystko to wpływa na ostateczny design. Efektowny wygląd 3D sprawi, że Twoje meble będą wyjątkowe. Panele 3D są lekkie i bardzo łatwe w montażu, a dowolność wymiaru i powtarzalność wzoru sprawia, że widoczność spoin jest minimalna. 

 

Wyróżniamy cztery kategorie Paneli 3D:
1. Panele Uniwersalne

2. Maskownice Grzejnikowe

3. Panele Pełne

4. Panele Dziecięce

1. Panele Uniwersalne

Każdy wzór panela uniwersalnego występuje w trzech formach: jako panel frezowany (PF), panel wybierany (PW) oraz panel ażurowy (PA).

Wszystkie wzory mają standardowy wymiar 60x60 cm. Możliwe rodzaje wykończenia: mdf surowy, mdf foliowany (mat i połysk), mdf lakierowany (mat, mat strukturalny, połysk) oraz mdf okleinowany dwustronnie (tylko mdf czarny w masie). Standardowa grubość panela uniwersalnego to 12 mm. Możliwe inne grubości 18 mm, 22 mm, 28 mm, w przypadku mdf czarnego w masie 19 mm.

 

Jak zamawiać panele uniwersalne?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że istnieje możliwość zamówienia panela mieszanego, czyli np. połączenie panela frezowanego z ażurowym, lub wybieranego z ażurowym itp. Daje nam to nieograniczone możliwości kompozycji. Wymiar wzoru ma standardowo 60x60 cm. Wykonujemy panele w wymiarach typowych i nietypowych.

 

Wymiar typowy to po prostu wielokrotność wzoru 60x60 cm (maksymalnie wykonamy wymiar 2400x1200 mm). Wymiar nietypowy to wymiar na życzenie klienta. W tym przypadku klient ma do wyboru albo umieszczenie wzoru 60x60 w wymiarze nietypowym (wtedy pozostawiamy gładkie marginesy) albo wybranie opcji skalowania wzoru. Wtedy wykonywany jest projekt i wzór dostosowany jest do wybranego wymiaru. W przypadku wzorów nietypowych maksymalne wymiary jakie jesteśmy w stanie wykonać to:

- mdf surowy ( max wysokość 2750 max szerokość 1200)

- mdf foliowany, lakierowany, okleinowany (max wysokość 2600 max szerokość 1200)

 

Wzór panela uniwersalnego na frontach?

Oczywiście dajemy klientom taką możliwość. Wzór panela uniwersalnego z powodzeniem można przenieść na front meblowy. Takie usługi wyceniane są indywidualnie. Prześlij projekt a wycenimy!

 

Panele Uniwersalne dają nam niezwykłe możliwości. Zamówione w wersji ażurowej jako ścianki działowe lub parawany idealnie będą pasowały do sypialni, gdzie zastosujemy ten sam wzór, jako panel wybierany na wezgłowie lub elementy zabudowy. Śmiało możemy zastosować panele ażurowe jako balustrady do schodów. 

 

2. Maskownice Grzejnikowe

Kolekcję paneli uniwersalnych poszerzyliśmy o obudowy grzejnikowe, zwane również maskownicami. Jest to idealne rozwiązanie aby zakryć niepasujący do wnętrza grzejnik. Dzięki maskownicy brzydki grzejnik zniknie za ciekawym wzorem, który będzie świetnym akcentem w Twoim wnętrzu. Maskownice grzejnikowe to nic innego jak panele uniwersalne w wersji ażurowej. Ażurowa forma zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza. W swojej ofercie posiadamy 19 wzorów. Możliwe rodzaje wykończenia: mdf surowy, mdf foliowany (mat i połysk), mdf lakierowany (mat, mat strukturalny, połysk) oraz mdf okleinowany (tylko mdf czarny w masie). Standardowa grubość maskownicy grzejnikowej to 12 mm a w przypadku mdf czarnego w masie 19 mm.

Jak zamawiać maskownice grzejnikowe?

Maskownice grzejnikowe można zamawiać zarówno w wymiarach typowych jak i nietypowych. Wymiary typowe to maskownice dopasowane do standardowych grzejników wedle tabeli poniżej. Wymiary nietypowe realizujemy na życzenie klienta. W tym przypadku klient ma do wyboru albo umieszczenie wzoru w wymiarze nietypowym (wtedy pozostawiamy gładkie marginesy) albo wybranie opcji skalowania wzoru. Wtedy wykonywany jest projekt i wzór dostosowany jest do wybranego wymiaru. Dodatkowo w ofercie posiadamy specjalne zestawy do zamontowania maskownicy na grzejniku (zarówno standardowym jak i żebrowym).

3. Panele Pełne

Panele Pełne zawierające wzór o strukturze 3D występują tylko w jednej formie. Są oryginalnym pomysłem na wykończenie ścian w Twoim wnętrzu. W swojej ofercie posiadamy ponad 50 wzorów paneli z których można stworzyć niebanalne aranżacje wnętrz. Nowoczesny design paneli ożywi Twoje wnętrze i nada mu niebywałego wyglądu. Dodatkowo wzór panelu możemy nanosić na inne elementy jak wezgłowia łóżek czy fronty meblowe i lady. Dzięki temu stworzymy we wnętrzu spójną kompozycję składająca się z kilku elementów o tym samym wzorze. Każdorazowo dostosowujemy wymiar paneli, które mają składać się na ścianę, dzięki temu wzór może być powtarzalny na całości ściany.

Jak zamawiać panele pełne?

Wymiar wzoru ma standardowo 60x60 cm. Wykonujemy panele w wymiarach typowych i nietypowych. Wymiar typowy to po prostu wielokrotność wzoru 60x60 cm Wymiar nietypowy to wymiar na życzenie klienta. Wzorów paneli pełnych nie skalujemy. W przypadku wzorów nietypowych maksymalne wymiary jakie jesteśmy w stanie wykonać to:

- mdf surowy ( max wysokość 2750 max szerokość 1600)

- md foliowany, lakierowany, okleinowany (max wysokość 2600 max szerokość 1200).

 

Większość wzorów posiada możliwość kontynuacji wzoru liniowego. Co to dokładnie oznacza? Nic innego jak ciągłość wzoru w przypadku łączenia modułów. Jeśli wzór nie posiada ciągłości wzoru, będą zaznaczone miejsca łączenia poszczególnych elementów.

Wzór panela pełnego na frontach?

Oczywiście dajemy klientom taką możliwość. Każde takie zamówienie rozpatrywane jest indywidualnie. Należy wtedy pamiętać, aby wybrać odpowiednią grubość panela, aby można było zastosować zawiasy. W specyfikacji technicznej podajemy jaka musi być minimalna grubość frontu 3D, aby zmieścić puszkę na zawias.

4. Panele Dziecięce

Panele z kolekcji dziecięcej to idealne rozwiązanie dla najmłodszych domowników. Ciekawe wzory idealnie wkomponują się w aranżację dziecięcego pokoju.

 

Z panelami dziecięcymi można w niepowtarzalny sposób zaaranżować królestwo swojej pociechy. Dzięki szerokim zastosowaniom paneli, można wykreować całą przestrzeń a nie tylko pojedynczy element. Wykorzystanie paneli jest niemal nieograniczone, wszystko zależy od kreatywności i pomysłowości inwestora.

 

Panele w tej kolekcji występują w jednej formie. Moduły w standardowym rozmiarze (60x60 cm) można łączyć ze sobą tworząc spójny, powtarzalny wzór. Na życzenie klienta można wykonać każdy panel w dowolnym rozmiarze. Istnieje możliwość przeniesienia elementów wzoru na wezgłowie łóżka czy inny element tj. front meblowy. Wzór można przenieść na cały front lub tylko na jego fragment, przez co można stworzyć niepowtarzalną kolekcję mebli dla dzieci.

 

Jak zamawiać panele dziecięce?

Wymiar wzoru ma standardowo 60x60 cm. Wykonujemy panele w wymiarach typowych i nietypowych. Wymiar typowy to po prostu wielokrotność wzoru 60x60 cm Wymiar nietypowy to wymiar na życzenie klienta. W przypadku wzorów nietypowych maksymalne wymiary jakie jesteśmy w stanie wykonać to:

- mdf surowy ( max wysokość 2750 max szerokość 1600)

- md foliowany, lakierowany, okleinowany (max wysokość 2600 max szerokość 1200).

 

Wszystkie wzory paneli dziecięcych posiadają kontynuację wzoru w przypadku łączenia modułów. 

 

 

Wzór panela dziecięcego na frontach?

Oczywiście dajemy klientom taką możliwość. Wzór panela dziecięcego z powodzeniem można przenieść na front meblowy czy inny element aranżacji. Wymagana grubość frontu to minimum 18 mm.

 

 

Wszystkie panele 3D z naszych kolekcji możemy wykończyć folią PVC, lakierem lub okleiną modyfikowaną. Dzięki temu do wyboru są zarówno dekory jednobarwne, jak i ze strukturą drewna, betonu czy marmuru. 

 

Nie znajdujesz interesującego wzoru? Prześlij do nas swój projekt a chętnie go wycenimy!

zakupy@kobax.pl

 

Pobierz modele 3D i zastosuj w swoim projekcie.

 

TOP
en_GBEnglish
Skip to content