fbpx

Jak zamaskować brzydki grzejnik?

Porady i triki od KOBAX

Stare kaloryfery to prawdziwa zmora przy aranżowaniu wnętrza. Taki grzejnik, czy metalowe rurki potrafią zepsuć cały projekt.

Jest wiele możliwości ukrycia grzejnika np. zasłonięcie meblami, czy całkowite zabudowanie kaloryfera, jednak takie rozwiązania nie do końca się sprawdzają, ponieważ znacząco ograniczają przepływ ciepłego powietrza.

Czy masz w domu paskudny grzejnik, który swoim wyglądem psuje całe otoczenie, ale nie chcesz ograniczać ciepła, które daje? Ta opcja będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Maskownica grzejnikowa to efektowny sposób, aby zakryć brzydki grzejnik. Bogata oferta na pewno pozwoli wybrać wzór pasujący do wnętrza Twojego mieszkania. Do wyboru aż 26 wzorów. Maskownice zostały zaprojektowane tak, żeby nie blokować przepływu ciepła. Ażurowe wykonanie pozwala swobodnie ogrzać mieszkanie.

Dodatkowym atutem będzie na pewno łatwość montażu i demontażu maskownicy. W każdym momencie można ją bez problemu ściągnąć. Na pewno będzie to przydatne w przypadku grzejników żebrowych, w których lubi się gromadzić kurz. Niezbędne jest to także do regulacji ciepła oraz prac konserwacyjnych czy naprawczych.

Zobaczcie jakie można znaleźć zastosowanie dla maskownic. Możliwości jest bardzo dużo. Poniżej prezentujemy inspiracje zaczerpnięte z Pinterest.com, które możecie wykorzystać z użyciem naszych wzorów.

Osłonę grzejnika z powodzeniem można wmontować w wyższą zabudowę. Nad grzejnikiem nadbudować regał lub lekkie półki. Dotąd nielubiany fragment ściany może stanowić ulubiony punkt dekoracyjny w domu.

Źródło: Pinterest.com

Źródło: Pinterest.com

Źródło: Pinterest.com

Jeśli zależy nam na jak najmniejszym ograniczeniu funkcji grzejnika, warto zastanowić się nad klasycznym montażem maskownicy grzejnikowej lub zabudową, która posiada ażurowy wzór również od góry. Da to gwarancję swobodnego przepływu powietrza.

Jeśli grzejnik znajduje się pod oknem, warto przemyśleć opcję obudowy grzejnika z siedziskiem. Wystarczy wytapicerować siedzisko i ułożyć kilka poduszek. W ten sposób stworzymy idealne, klimatyczne miejsce do czytania książek i relaksu. Czy jest ktoś, kto nie chciałby mieć takiego w swoim domu? :)

Jeśli masz angielski wystrój mieszkania z powodzeniem możesz użyć także pilastrów i listew wieńczących z naszej oferty, aby wykonać zabudowę w angielskim stylu.

Źródło: Pinterest.com

Źródło: Pinterest.com

Źródło: Pinterest.com

Źródło: Pinterest.com

Maskownice grzejnikowe z oferty KOBAX można zakupić w wielu różnych wersjach kolorystycznych. Do wyboru mamy wykończenia:

Standardowa grubość osłony grzejnika to 12 mm. Można również zamówić maskownicę w grubościach:  18 mm, 22 mm lub 28 mm.

Nie znajdujesz wzoru idealnego? Napisz do nas, a wycenimy Twój indywidualny projekt!

TOP
pl_PLPolish
Skip to content