fbpx

KOBAX - Autoryzowany Dystrybutor Kronospan

27 października 2007 w siedzibie firmy Kobax miała miejsce podwójna uroczystość: nadanie firmie Kobax tytułu Autoryzowany Dystrybutor Kronospan i wręczenie jej właścicielowi Certyfikatu przez członka zarządu Kronospanu Marka Pietrusiewicza oraz jubileusz XXX-lecia firmy Kobax.

Firma KOBAX do niedawna mieściła się w Kalwarii Zebrzydowskiej przy ulicy Zjednoczenia, a obecnie w nowo wybudowanych nowoczesnych obiektach w Zebrzydowicach.

Wraz z Krzysztofem Pająkiem i Jego rodziną w uroczystości wzięli udział licznie przybyli goście, a wśród nich przyjaciele, znajomi, sąsiedzi przedstawiciele firm współpracujących z firma KOBAX, klienci, dostawcy z różnych stron Polski oraz Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska Augustyn Ormanty. Przybyłych gości juz od progu witał uśmiechnięty gospodarz, ośmielała muzyka Kalwaryjskiej Orkiestry Dętej oraz troskliwość pracowników, którzy oprowadzali po pawilonie i udzielali wyczerpujących informacji o ekspozycji. Niezwykle miłym zaskoczeniem juz na samym początku jest ekspozycja dawnych narzędzi stolarskich. Trzeba przyznać, ze takiego zbioru hebli, dłut rzeźbiarskich, pił i piłek do ciecia drewna, ścisków, aż po warsztaty stolarskie, to nigdzie nie ma. Niejednemu kalwaryjskiemu stolarzowi, który po raz pierwszy przekroczył próg tego pawilonu serce zabiło mocniej. Widać zresztą było to po tym jak długo wpatrywali się niektórzy w eksponaty, jakby z zamiarem odszukania tych, które były także i w warsztatach ich dziadków, wujków, braci i ojców. Krzysztof Pająk dużo i chętnie opowiadał o tych narzędziach i przedmiotach. Widać z rozmowy, że stanowią dla niego dużą wartość. Nie ukrywał radości, że w końcu po latach mógł je wyeksponować. To one są świadectwem miejsca, w którym się urodził, wychował i z którym się związał. Pomimo upływu lat, ogromnego postępu, to jednak przedmioty te nie tylko wywołują sentyment, ale są świadectwem przeszłości. Podczas tej uroczystości uroczyście przecięto wstęgę i w ten sposób zaakcentowano otwarcie nowej siedziby, zaprezentowano usługi i całą gamę sprzedawanych produktów, w tym również wyroby Grupy Kronospan. Świętowano sukces i jubileusz podczas bankietu, a gości bawił specjalnie zaproszony kabaret. Był to bardzo miły jubileusz. Jeszcze raz gratulujemy trzydziestu lat na rynku i życzymy kolejnych sukcesów.

Firma KOBAX istnieje od 1977 roku. Świadczy usługi w postaci: docinania płyt na wymiary zlecone, okleinowania wąskich krawędzi, dorabiania blatów, biurek, stołów i lad, frezowanie na centrach obróbczych, okleinowanie oraz foliowanie folią PCV w prasach. Uzyskanie certyfikatu "Autoryzowany Dystrybutor Kronospan" to duże wyróżnienie dla mojej firmy, a także znaczące poszerzenie oferty klientów" - mówił Krzysztof Pająk, właściciel firmy KOBAX. Kronospan to największa firma w branży produktów drewnopochodnych. W ten sposób została poszerzona gama sprzedawanych produktów o wyroby Grupy Kronospan: wysokiej jakości płyty wiórowe surowe oraz melaminowane, MDF surowy i melaminowany, dla branży budowlanej płyty 0SB, płyty oklejane naturalnym fornirem, blaty robocze, materiały wykończeniowe i akcesoria. Wszystkie produkty odpowiadają światowym trendom, posiadają bogate wzornictwo i kolorystykę, a przede wszystkim doskonałą jakość. Nadanie firmy KOBAX tytułu "Autoryzowany Dystrybutor Kronospan" oznacza dla klientów pewność, co do jakości kupowanych produktów oznaczonych logo Kronospan, a także duży wybór i krótki czas realizacji zamówień. Firma KOBAX jest głównym źródłem zaopatrzenia w produkty Kronospanu dla południowo-zachodniej Polski, także dla aglomeracji śląskiej. Teraz w jednym miejscu, na jednym terenie, producenci, dostawcy, a przede wszystkim odbiorcy mogą dokonać potrzebnych zakupów wysokiej jakości towarów przy minimalnych kosztach transportowych. Dogodny dojazd, zaplecze parkingowe, pewność ciągłych dostaw towaru, zyskają z pewnością uznanie zarówno lokalnych jak i pozamiejscowych odbiorców.

TOP